کانال تلگرام کافه اپل

آموزش کار با Cydia (جیلبریک) و نصب توییک

تاریخ : 1394.04.11
نظرات : 54
 • 7

Cydia

کافه اپل مفتخر است تا آموزش کار با نرم افزار Cydia را برای شما عزیزان به صورت اختصاصی قرار دهد. مستقیم به سراغ اصل مطلب می رویم. ابتدا به چند سوال پاسخ خواهیم داد تا متوجه شوید که چرا و چگونه باید با یک دستگاه جیلبریک شده کار کرد.

 

- چرا باید دستگاهم را جیلبریک کنم؟

این اولین سوالی است که شاید شما باید آن مواجه شوید. دنیای جیلبریک دنیای بسیار وسیعی است. مجموعه ای از توییک ها (برنامه های سیستمی) که می توانند امکانات دستگاه شما را بیشتر کنند و حد و مرز ها و محدودیت های اپل را بردارند. در واقع جیلبریک کردن اگر درست و اصولی انجام شود قادر است یک آجر را به یک تلفن هوشمند تبدیل کند. حال تصور کنید چه قدرتی را می تواند به دستگاه های اپل ببخشد.

- چرا نباید دستگاهم را جیلبریک کنم؟

دنیای جیلبریک دنیای عجیبی است. شما گاهاً در این دنیا با توییک هایی آشنا می شوید که قادرند دستگاه شما را برای همیشه نابود کنند. البته این بدیهی است که اگر شما از منابع معتبر استفاده نمایید و همچنین توییک های معتبر را نصب کنید با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد. باید بدانید که با جیلبریک کردن، شما حفره های امنیتی دستگاهتان را در معرض خطر قرار می دهید. اگر در نصب و انتخاب منابع توییک ها بی دقت باشید می توانید دستگاه خودتان را به یک آجر تبدیل کنید! پس بدون اطمینان چیزی را نصب نکنید!

- آیا با این تعریفات باز هم جیلبریک کردن ارزش دارد؟

 بله! ما اینجا در کافه اپل منابع معتبر و همچنین توییک های معتبر و سالم را به شما معرفی می کنیم و شما با نصب آنها در معرض هیچگونه خطری نخواهید بود. پس مشکلی نیست!

 

نکات مهم:

- بسیاری از سایت های ایرانی اقدام به ساخت منیع (سورس) سیدیا کرده اند. اضافه کردن این سورس ها شاید به نظرتان مفید باشد ولی باید در نظر داشته باشید که تعداد زیادی سورس در سیدیا باعث کند شدن و صدمه دیدن دستگاه شما می شود. پس سعی کنید در اضافه کردن سورس ها با دقت باشید.

- سورس ها و توییک های سالم در کافه اپل برای شما معرفی خواهند شد.

خب به سراغ آموزش می رویم:

پس از آنکه دستگاه خودتان را جیلبریک کردید مشاهده خواهید کرد که یک نرم افزار با نام Cydia که در این آموزش با سیدیا شناخته خواهد شد به مجموعه نرم افزارهای شما اضافه شده است.

برای اولین باری که این نرم افزار را باز می کنید (توجه کنید که به اینترنت متصل باشید) صفحه ای سیاه رنگ باز خواهد شد. این صفحه را رها کنید تا کار خودش را انجام دهد. پس از پایان کار گوشی شما Respring می شود. این عمل همانند خاموش روشن دستگاه است ولی با سرعت بیشتر. در واقع این عمل همانند عمل Refresh در کامپیوتر عمل می کند.

پس از روشن شدن دوباره دستگاه وارد سیدیا شوید. حال شما با صفحه ای مانند عکس زیر روبرو می شوید:

در پایین این برنامه شما قسمت های متفاوتی را می بینید. بخش اول که Cydia نام دارد برای معرفی و اعلام اخبار مهم سیدیا قرار گرفته است. 

در بخش دوم شما واژه Sources را می بینید. این بخش منابع یا همان سورس های سیدیای شماست. سورس سیدیا در واقع جایی است که شما می توانید توییک های خودتان را از آن دانلود کنید. اضافه کردن چند سورس که در ادامه معرفی می شود می تواند تمامی توییک های مورد نیازتان را تامین کند ولی دقت داشته باشید که تعداد بالای سورس دستگاه شما را کند می کند!

 

بخش بعدی Changes است. در این بخش آخرین توییک هایی که آپدیت شده اند و یا تازه به سورس های شما اضافه شده اند را می توانید مشاهده کنید. بار دیگر به بخش سورس ها برگردید. در سمت بالا و چپ میتوانید واژه Refresh را ببینید. با زدن این دکمه سورس های شما به روز می شوند و اینگونه اگر توییکی آپدیت شده باشد شما از آن مطلع خواهید شد. سعی کنید همیشه توییک ها و سورس های خودتان را آپدیت نگه دارید.

در تب بعدی شما می توانید توییک هایی را که نصب کرده اید مشاهده کنید و آنها را پاک و یا دوباره نصب کنید. پس از انتخاب توییک نصب شده مورد نظرتان، صفحه مربوط به آن باز خواهد شد. در سمت بالا و راست شما با واژه Modify مواجه خواهید شد. با زدن این دکمه می توانید توییک را پاک و یا مجدداً نصب کنید.

 

و اما در تب آخر شما با واژه Search روبه رو می شوید. در این بخش شما می توانید از بین هزاران توییکی که در سورس هایتان قرار دارند به جستجو بپردازید و توییک مدنظر خودتان را انتخاب و نصب کنید. این بخش، کار اصلی ما را در ادامه شامل می شود.

اضافه کردن سورس: 

شما برای اینکه بتوانید توییک های پولی را نصب کنید نیاز به توییکی به نام Cydown دارید که آموزش کار با آن را می توانید از اینجا ببینید. همچنین برخی توییک ها در سورس های پیش فرض سیدیا وجود ندارند. توییک های کرک شده نیز در این سورس های پیشفرض قرار نمی گیرند بنابراین شما نیاز دارید تا سورس های دیگری را به سیدیا اضافه کنید. در ادامه نحوه اضافه کردن سورس به سیدیا را به شما نشان می دهیم.

توجه کنید که فقط و فقط سورس های معتبر را اضافه کنید. از بین سورس ها ما سورس های زیر را به شما توصیه می کنیم چرا که معروف ترین و کامل ترین سورس های سیدیا هستند.

اضافه کردن این 2 سورس تقریباً ۹۹ درصد توییک های مورد نظر ما را پوشش می دهد.

 

برای اضافه کردن سورس، به بخش Sources رفته و بر روی گزینه Edit بزنید. قسمت جدید باز می شود که می توانید در آن آدرس سورس را وارد کنید. پس از زدن اضافه کردن، ممکن است سیدیا به شما اخطار دهد که این سورس را با تضمین خودتان اضافه می کنید. بر روی گزینه Add Anyway کلیک کنید تا سورس اضافه شود.

پس از آن شما با تصویر زیر مواجه می شوید. توجه کنید که گاهاً با خطاهایی زرد و یا قرمز رنگ در دانلود توییک و یا اضافه کردن سورس مواجه خواهید شد. این خطا به خاطر اینترنت رخ می دهد و می توانید با استفاده از اینترنت دیگر و یا نرم افزارهای تغییر آی پی این مشکل را رفع کنید!

سورس های پیشنهادی کافه اپل

Repo.BiteYourApple.Net

Repo.HackYouriPhone.Org

پس از اضافه کردن سورس ها به بخش Search بروید. در این بخش شما می توانید توییک های مد نظرتان را جستجو و نصب کنید. در مرحله اول به شما توصیه می شود که توییک Appsync Unified را نصب کنید. 

این توییک برای این است که شما بتوانید بازی ها و نرم افزارهای کرک شده را بر روی دستگاه خودتان نصب کنید. برای نصب نیز می توانید از نرم افزارهایی شبیه به iTools استفاده کنید.

مراحل نصب نیز به صورت زیر است. (البته در زیر توییک دیگری نصب شده است ولی مراحل یکسان است)

هر توییکی قابلیت خاصی دارد و شما می توانید با مطالعه نحوه کار آن توییک از کارکرد آن مطلع شوید. از بین توییک های موجود، کافه اپل توییک های زیر را به شما معرفی میکند:

Activator: توییکی برای اینکه بتوانید برای فرامین خاص کارکردهای متفاوت قرار دهید برای مثال با دوبار ضربه زدن بر روی ساعت بالای دستگاه بلوتوث دستگاهتان روشن شود. این توییک بیشتر برای فعال کردن ویژگی های دیگر توییک ها به کار می رود.

Apple File Conduit 2: این توییک اجازه دسترسی به فایل های سیستمی را به نرم افزارهایی همچون iTools می دهد. برای نصب هک های بازی ها باید این توییک را نصب کرده باشید.

Appsync unified: این توییک برای نصب نرم افزارهای پولی کرک شده بر روی دستگاه لازم است و در واقع یکی از اهداف اصلی جیلبریک کردن به حساب می آید.

‌Bioprotect: می توانید برای نرم افزارهای شخصی خودتان با استفاده از اثر انگشت رمز بگذارید و چنانچه که کسی دستگاهتان را از شما گرفت! دیگر نخواهد توانست به نرم افزار های شخصی شما دسترسی داشته باشد.

Cydown: این توییک برای نصب توییک های پولی سیدیا استفاده می شود . آموزش کار را در اینجا بخوانید.

FlipControlCenter: میتوانید ابزارهای Control Center را عوض کنید و هر تعداد ابزار می خواهید به آن اضافه کنید. 

iFile: فایل منیجری بی همتا برای دستگاه شما

Persian Keyboard iOS 8: کیبورد فارسی برای دیوایس هایی که iOS 8 روی آنها نصب شده است.

VirtualHome 8: توییک مذکور این قابلیت را به شما می دهد که تنها با لمس کردن دکمه Home اعمال آن را انجام دهید و دیگر نیازی به فشار دادن این دکمه نباشید! این توییک به شدت به شما توصیه می شود چرا که از خراب شدن دکمه دستگاه شما جلوگیری می کند.

همچنین لیست توییک های ضروری برای دستگاه را می توانید در اینجا ببینید

همچنین توییک های دیگر نیز به مرور در کافه اپل معرفی خواهند شد. با ما همراه باشید.

منبع: کافه اپل

نظرات

 1. User Avatar
  • مهمان Ali
  • در تاریخ : 24 فروردین 1396 01:32
  41
  سلام
  براي نصب برنامه ها بايد حتما به واي فاي وصل باشيم؟
  يا اينكه با نت خود سيم كارت هم ميشه دانلود و نصب كرد
  • 0
  1. User Avatar
   • Support
   • در تاریخ : 24 فروردین 1396 12:08
   42
   سلام
   برای اپلیکیشن های بالای 100 مگابایت باید با وای فای اقدام بفرمایید.
   • 1
 2. User Avatar
  • مهمان علي
  • در تاریخ : 24 فروردین 1396 19:05
  43
  سلام

  دو روز میشه جیلبریک کردم با پانگو گوشیمو مدل گوشيمم iPhone6 9.3.2

  حالا هر تاییک نصب یا میخوام حذف کنم رو دیوایس نمیاد ایکونش موندم چیکار کنم اما رو گزینه installed در سایدیا میگه نصبه.

  موقع نصب و یا حذف هم وقتی ران میشه برنامه رو حالت لودینگ میمونه و مجبورم ریست کنم .

  ممنون میشم راهنماییم کنید
  • 0
  1. User Avatar
   • Support
   • در تاریخ : 24 فروردین 1396 23:01
   44
   سلام
   شاید توییک ها با نسخه iOS شما سازگاری ندارن یا اصولاً تنظیمات خاصی براشون در نظر گرفته نشده!
   • 0
 3. User Avatar
  • حسن
  • در تاریخ : 29 خرداد 1396 18:08
  45
  با سلام من ميخام برنامه سيديا رو رو گوشيم نصب كنم چطورى ميتونم چطورى گوشيمو جيلبريك كنم ممنون ميشم راهنمايى بفرماييد
  • 0
  1. User Avatar
   • Support
   • در تاریخ : 1 تیر 1396 03:44
   46
   سلام
   به بخش آموزش های جیلبریک کافه اپل مراجعه کنید و با توجه به نسخه iOS دیوایستون، جیلبریک مربوطه رو بیابید و جیلبریک رو انجام بدید.
   • 0
 4. User Avatar
  • مهمان امين
  • در تاریخ : 16 تیر 1396 01:07
  47
  سلام
  من ios 10.2.1دارم براي جيلبريكش چيكار بايد بكنم؟
  • 0
  1. User Avatar
   • Support
   • در تاریخ : 18 تیر 1396 23:38
   48
   سلام
   به بخش آموزش جیلبریک کافه اپل مراجعه کنید کاربر گرامی
   • 0
 5. User Avatar
  • Hossaini
  • در تاریخ : 21 آبان 1396 21:05
  49
  سلام دوستان من خوده برنامه سیدیا رو روی گوشیم ندارم هر کاری کردم نتونستم دانلود کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
  • 0
  1. User Avatar
   • Support
   • در تاریخ : 5 آذر 1396 18:13
   50
   سلام
   دیوایستون رو در صورتی که جیلبریک کنید، می تونید سیدیا رو داشته باشید در غیر این صورت سیدیا قابل دانلود از جایی نیست.
   • 0
 6. User Avatar
  • مهمان RAmin
  • در تاریخ : 9 اسفند 1396 18:56
  51
  ايا خريد در بازى جديد captain tsubasa dream tram وژن ١.٨.٠ بااين سيديا امكان پذير است؟
  خريد دريم بال در بازى بصورت مجانى؟
  خريدهاى انجام شده بدون پول از طريق سيديا بعدا باعث ميشه بازى بن بشه؟
  • 0
 7. User Avatar
  • سیامک
  • در تاریخ : 3 تیر 1397 12:05
  52
  سلام، خداقوت ، برای ایفون 5 جواب داد خیلی ممنون
  • 0

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید

کانال تلگرام کافه اپل

فروشگاه اینترنتی کافه اپل

محصولات اپل و گلچینی از کالاهای دیجیتال و برگزیده را با اعتماد از فروشگاه اینترنتی کافه اپل خریداری کنید
بالا